Yanak estetiği olarak da tanımlanabilen bişektomi, yüz hatlarına daha keskin bir görünüm kazandırmak için yanak yağlarının alınmasıyla yapılan bir estetik operasyon türüdür. Hollywood yanağı olarak da bilinen bişektomi sayesinde çene ve elmacık kemiklerinin ön plana çıkması sağlanarak yüz hatları daha belirgin hâle getirilir. Gençlik üçgeni olarak da anılan, elmacık kemikleri ile çene arasında ters üçgen görünümüne sahip yüz şekli elde edilmesi amaçlanan bişektomi operasyonu sayesinde yüz hatlarındaki orantısız görünüm giderilir. Altın oranı yakalama amacıyla gerçekleştirilen bişektomi ameliyatı ile yüz hatları keskinleştirilir. Bu sayede kişinin yüzü daha estetik, çekici ve genç bir görünüme kavuşur. V tipi yüz elde etmek isteyenlerin sıklıkla başvurduğu bir yöntem olan bişektomi, sıklıkla kare ve U tipine sahip kişiler tarafından tercih edilir. Halk arasında yanak inceltme ameliyatı olarak da bilinen bişektomi ameliyatında, yanaklardaki bukkal yağ dokusu estetik cerrahi yöntemleri ile inceltilir. Yanağın içinden yaklaşık 1 cm. boyutunda kesi açılarak yapılan işlem, yaklaşık yarım saat kadar sürer ve müdahale yanağın iç tarafından yapıldığı için cilt yüzeyinde kesi izi kalmaz.

işlem lokal anestezi ile yapılmaktadır ve işlem süresi 25-30 dk sürmektedir

Gamzeler, bazı insanlarda doğuştan var olmaktadır. Aslında genetik bir anomali olan gamzeler, kasların kısa kalması sonucu meydana gelmektedir. Yine de estetik açıdan sempatik ya da çekici bir görüntü yaratabilmektedirler. Fakat doğuştan gelen bu gamzeler zamanla kilo alıp vermeye bağlı olarak ya da yaş ilerledikçe belirginliğini kaybeder.

Gamzeleri belli hale getirmek ve daha güzel yüz ve yanak görünümü sağlama açısından da gamze estetiği yapılabilmektedir. Bu sayede de yaygın bir biçimde kendini göstermekte ve kişilerin güzelleşmek adına daha da aktif bir biçimde yeterli olarak kabul görecektir. Gamze estetiği kişinin isteiği ile dinamik şekilde yapılabilir.Tek taraf veya çift taraf uygulama yapılabilir.İşlem lokal anestezi altında gerçekleştirilir